Złożyliśmy petycję do Prezydenta RP

W dniu 18 listopada 2020 roku delegacja stołecznych taksówek przejechała w liczbie kilkunastu aut pod Pałac Prezydencki. Złożyli tam oni petycję do Prezydenta RP Andrzeja Dudy ws. wsparcia finansowego dla naszej branży w związku z obostrzeniami epidemiologicznymi w wyniku pandemii wirusa Co-vid 19.

Jak doskonale wiecie nie zostaliśmy włączeni do projektowanej przez rząd tarczy antykryzysowej zwanej potocznie „Tarczą 6.0”. Mimo, iż przyjęte zakazy i restrykcje boleśnie dotknęły samych taksówkarzy, rząd nie planuje pomóc nam finansowo czy tez zwolnić z obowiązku uiszczania składek ZUS.

Pisaliśmy w tej sprawie wcześniej do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, a także Ministra Rozwoju Jarosława Gowina oraz Rafała Webera, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Zorganizowano lokalne protesty w takich miastach jak Łódź, Warszawa, Kraków, Katowice, Płock, Szczecin czy Gdańsk. Zainteresowaliśmy tematem dziennikarzy jak i samych polityków.

Dzisiejsza petycja jest początkiem wspólnych działań o charakterze ogólnokrajowym, w ciągu najbliższych kilkunastu godzin obwieścimy informację o dacie ogólnopolskiego protestu taksówkarzy.

Na życie nam już nie starcza, gdzie dal taksówkarzy tarcza??!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *